Zabezpieczenie imprez

Przychodnia ZBM Zdrowie wykonuje zabezpieczenie medyczne imprez o charakterze masowym w myśl rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2016, oraz innych imprez gdzie potrzebna jest obstawa medyczna. Zabezpieczenie medyczne imprezy jest więc usługą świadczoną na rzecz organizatora eventu, który jest zobligowany obowiązującymi przepisami prawa do zapewnienia uczestnikom wydarzenia określonej opieki medycznej. W zależności od wielkości wydarzenia zabezpieczenie medyczne imprezy jest realizowane przez naszą przychodnię w ramach stacjonarnego punktu medycznego oraz mobilnych punktów medycznych w postaci patroli pieszych oraz zespołów wyjazdowych w standardzie P ( 2 ratowników medycznych ) oraz S ( lekarz i 2 ratowników ). Ilość i rodzaj personelu medycznego jest zawsze uzależniona od wielkości wydarzenia i dostosowana do jego charakteru. Nasza obstawa medyczna imprez zapewnia fachową pomoc, krótki czas reakcji oraz przyjazne nastawienie, które pomaga poszkodowanym zachować spokój w trakcie udzielania im niezbędnej pomocy medycznej.

Zabezpieczenie medyczne imprez masowych

Zgodnie z  ustawą „O bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U.Nr 106 poz. 680 z 1998r z późniejszymi zmianami) organizator każdej imprezy gdzie szacunkowa liczba uczestników wynosi powyżej:
•    1000 osób - dla imprez na wolnym powietrzu
•    300 osób - dla imprez w obiektach zamkniętych
zobowiązany jest zapewnić opiekę medyczną uczestnikom  imprezy. Szczegóły reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 roku w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej.

Nasza przychodnia to jedna z rekomendowanych placówek realizujących usługi medyczne w zakresie zabezpieczania imprez masowych. Od lat realizujemy zabezpieczenie medyczne imprezy sportowej organizowanej pod szyldem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Posiadamy także doświadczenie w zakresie obsługi innych imprez masowych. Obstawa medyczna imprez ZBM obsługuje imprezy sportowe, pikniki rodzinne, koncerty oraz różnego rodzaju imprezy rekreacyjno-rozrywkowe organizowane w plenerze. Jako obstawa medyczna imprez działamy również w obiektach zamkniętych. Zapewniamy zabezpieczenie medyczne imprez, takich jak:

 

  • plenerowe imprezy miejskie,
  • pikniki rodzinne,
  • koncerty w obiektach zamkniętych i plenerze,
  • targi,
  • festiwale,

 

 

Kompetentny i doświadczony zespół

Tajemnicą naszego sukcesu jako podmiotu świadczącego zabezpieczenie medyczne imprezy jest zespół, bez którego nawet najbardziej nowoczesny sprzęt medyczny byłby bezużyteczny w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia uczestników eventu. Nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę oraz bogate doświadczenie, dzięki którym zachowują czujność oraz zimną krew niezależnie od sytuacji. Dzięki temu zapewniana przez nas obstawa medyczna imprez jest skuteczna, a zarazem dobrze wspominana przez uczestników wydarzenia, którzy mogą się zwrócić do naszych pracowników z każdym problemem natury medycznej, od urazów, po duszności i zasłabnięcia.

Na potrzeby pacjentów – także w ramach realizowanego zabezpieczenia imprez – oferujemy profesjonalne usługi transportowe realizowane w ramach prywatnego transportu chorych oraz transportu refundowanego przez NFZ a także transport chorego z zagranicy.

zabezpieczenie medyczne imprezy zabezpieczenie medyczne imprez masowych obstawa medyczna imprez masowych  obstawa medyczna imprez

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress