Transport międzynarodowy

Międzynarodowy transport medyczny

Międzynarodowy transport medyczny znany również jako międzynarodowy transport sanitarny to specjalistyczna usługa polegająca na przewożeniu chorego z terenu jednego państwa, na teren innego państwa. Transport sanitarny międzynarodowy jest realizowany zarówno w przypadku przewożenia do domu chorych, którzy ulegli wypadkom lub zachorowali za granicą, jak i w przypadku chorych wyjeżdżających za granicę na leczenie.

Ze względu na różnorodne potrzeby chorego w transporcie międzynarodowy transport medyczny może przyjmować różne formy i wymagać zabezpieczenia ze strony specjalistycznego sprzętu. Jest to więc usług realizowana indywidualnie w zależność od stanu zdrowia transportowanego pacjenta.

Transport chorego z zagranicy

Przychodnia ZBM zapewnia profesjonalny transport chorego na terenie całej Europy. Dysponując odpowiednim sprzętem oraz wyspecjalizowanym zespołem ratowniczo-lekarskim jesteśmy w stanie zapewnić transport pacjentów niezależnie od stanu klinicznego. Obsługujemy przejazdy z dowolnych miejsc – jednostek szpitalnych, lotnisk, domów. Warunki realizowanego transportu każdorazowo dostosowujemy do potrzeb medycznych chorego oraz wskazań lekarza prowadzącego.

W trakcie podróży pacjenci są stale monitorowani, a wyniki zapisywane w dokumentacji medycznej podróży. W zależności od stanu pacjenta i zaleceń transport sanitarny międzynarodowy przebiega w pozycji leżącej lub siedzącej, w razie potrzeby także przy zastosowaniu materaca przeciwodleżynowego. Pojazdy, którymi przewożeni są chorzy są klimatyzowane i przestronne, co zapewnia zespołowi medycznemu możliwość stałej kontroli stanu zdrowia chorego i przeprowadzania niezbędnych zabiegów opiekuńczych.

Jak przygotować się do międzynarodowego transportu medycznego?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy transport chorego z zagranicy to usługa indywidualna, która każdorazowo dostosowujemy do stanu zdrowia pacjenta oraz zaleceń lekarza prowadzącego. Przed podjęciem pacjenta analizujemy dokumentację medyczną, a w razie potrzeby nawiązujemy bezpośredni kontakt z lekarzem prowadzącym chorego za granicą. Dzięki temu mamy pewność, iż jesteśmy jak najlepiej to tylko możliwe przygotowani do transportu, również pod względem zaopatrzenia się w niezbędne leki i aparaturę medyczną.

Jako jedna z nielicznych przychodni podejmujemy się transportu pacjentów niestabilnych. Transport sanitarny międzynarodowy w przypadku pacjentów niestabilnych odbywa się po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym i ustaleniu zabezpieczeń wymaganych w danym stanie klinicznym.

Płatność za usługę uiszczana jest po zrealizowaniu świadczenia. Przed rozpoczęciem transportu międzynarodowego wymagana jest zaliczka w wysokości określonej w umowie. Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą prywatnego transportu medycznego oraz zabezpieczenia medycznego imprez.

transport chorego z zagranicy

międzynarodowy transport medyczny

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress