Transport bliski, daleki

transport daleki chorego

 

 

Transport daleki chorego

Transport daleki chorego to świadczenie realizowane na rzecz chorego w sytuacji, w której pacjent wymaga transportu pomiędzy szpitalami lub poradniami w celach diagnostycznych lub leczenia. Transport daleki chorego obejmuje również transport na leczenie poza granicami kraju oraz powrót chorego do kraju – do domu, do ośrodka opieki społecznej, do szpitala.

Transport daleki chorego świadczony jest w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz jako usługa prywatna. W przypadku transportu dalekiego w POZ świadczenie realizowane jest na zasadach określonych zarządzeniem Prezesa Funduszu i przysługuje świadczeniobiorcom znajdującym się na listach lekarzy POZ w sytuacjach, w których występuje konieczność realizacji przewozu pacjenta na odległość przekraczającą „tam i z powrotem” 120 km łącznie. Z transportu dalekiego POZ można korzystać w następujących sytuacjach:

 • powrotu pacjenta z nieplanowanego leczenia poza granicami kraju,
 • korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w kraju.

Transport bliski chorego

O bliskim transporcie chorego mówimy wówczas, gdy odległość „tam i z powrotem”, na jaką realizowany jest transport nie przekracza 120 km łącznie. Transport bliski chorego najczęściej obejmuje transport do innej placówki medycznej, transport ze szpitala do domu lub placówki opieki społecznej.

Transport daleki i bliski chorego

Przychodnia ZBM Zdrowie wykonuje transport medyczny bliski i daleki dla pacjentów POZ w ramach świadczeń finansowanych ze środków NFZ oraz na zlecenie osób prywatnych, firm ubezpieczeniowych oraz różnych instytucji. Specjalizujemy się przede wszystkim w transporcie dalekim, w ramach którego realizujemy przewozy powyżej 120 km oraz transport daleki międzynarodowy. Nasza oferta obejmuje transport i przewóz w zakresie:

 • transport pomiędzy szpitalami, poradniami
 • transport do domu ze szpitala, do szpitala
 • transport na badania diagnostyczne, zabiegi, konsultacje
 • transport na dializy
 • transport pacjentów w Polsce i transport medyczny międzynarodowy(za granicą)
 • transport daleki chorego z planowanego i nieplanowanego leczenia poza granicami kraju
 • przewozy na zabiegi rehabilitacyjne
 • przewóz osób z uzależnieniami
 • przewóz osób do domów opieki społecznej
 • przewóz osób niepełnosprawnych

Usługi transportu bliskiego i dalekiego obejmują profesjonalną i kompleksową obsługę, w tym zniesienie oraz wniesienie za pomocą specjalistycznego sprzętu osoby z trudnościami w samodzielnym poruszaniu oraz pełne bezpieczeństwo w trakcie transportu.

Pacjentom ubiegającym się o prawo do świadczenia transportu dalekiego chorego z POZ pomagamy w prawidłowym wypełnieniu wniosku o akceptację realizacji transportu sanitarnego. Warto przy tym pamiętać, że to lekarz POZ wskazuje realizatora transportu sanitarnego. Dlatego, jeśli chcą mieć Państwo pewność, że transport daleki chorego zostanie powierzony właśnie przychodni ZMB Zdrowie zachęcamy do skorzystania z usługi prywatnej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress