Zabezpieczenie imprez

Przychodnia ZBM Zdrowie wykonuje zabezpieczenie medyczne imprez o charakterze masowym w myśl rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2016, oraz innych imprez gdzie potrzebna jest obstawa medyczna. W zależności od wielkości wydarzenia wykonujemy obstawę przy zastosowaniu tzw. stacjonarnego punktu medycznego oraz mobilnych punktów medycznych w postaci patroli pieszych oraz zespołów wyjazdowych w standardzie P ( 2 ratowników medycznych ) oraz S ( lekarz i 2 ratowników ). Ilość i rodzaj personelu medycznego jest zawsze uzależniona od wielkości wydarzenia i dostosowana do jego charakteru.
Zgodnie z  ustawą „O bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U.Nr 106 poz. 680 z 1998r z późniejszymi zmianami) organizator każdej imprezy gdzie szacunkowa liczba uczestników wynosi powyżej:
•    1000 osób - dla imprez na wolnym powietrzu
•    300 osób - dla imprez w obiektach zamkniętych
zobowiązany jest zapewnić opiekę medyczną uczestnikom  imprezy. Szczegóły reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 roku w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress